سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید

حضرت عشق جل جلاله
 

هفته گذشته که بحث تجزیه عراق با خیانت ملا مسعود شدت گرفت، نگرانی هایی ایجاد شد که البته به حق هم بود. خصوصا با توجه به تهدیدات تجزیه طلبان و حمایت های مخفیانه آمریکا و برخی کشورهای دیگر از آنها. به نحوی که از برخی کردها شنیده شد در صورت حمله حشد الشعبی، آمریکا به کمک ما خواهد آمد!

حمایت بی بی سی خبیث از تجزیه کشورها

اما چه کسی فکر می کرد در کمتر از 24ساعت غائله تجزیه بدون درگیری قابل توجهی به اتمام برسد و پیشمرگه های تجزیه طلب در حدی برای فرار از یکدیگر سبقت بگیرند که ...!

البته این موفقیت دولت مرکزی عراق است و چنانچه محسن رضایی گفتند کار ایران نیست. اما چه کسی است که نداند این حمایت ایران از دولت عراق بود که کار را به این آسانی پیش برد؟ از هماهنگی کامل ترکیه با ایران در بستن مرزهایش با اقلیم گرفته تا نامه رهبر معظم که توسط حاج قاسم به حیدرالعبادی تحویل شد و تا فاتحه خوانی حاج قاسم بر سر مزار مام جلال!

تاثیر یک فاتحه

این مساله اما اثراتی داشت و دارد:

1 . بار دیگر بر همگان روشن شد که آمریکا قابل اعتماد نمی باشد. زمانی که حشد الشعبی عملیات بازپس گیری کرکوک را آغاز کرد فرماندهان آمریکایی با مسئولان اقلیم جلسه داشتند که چه کاری کنند؟! خب روشن است که آمریکایی ها جز تهدید و هارت و پورت کار دیگری بلد نبودند؛ آن هم در مقابل نیرویی شیعی و جان بر کف که توسط ایران آموزش دیده بود.

2 . به نظر می رسد را این کار کردهای سوریه نیز باید حساب کار دستشان آمده باشد. خصوصا که آنها در مناطقی وارد شده اند که تماما عربی است و نه تنها لازم است آن مناطق را تخلیه نمایند، بلکه باید فکر تجزیه سوریه را نیز از سر بیرون کنند.

3 . آن عده که در داخل سخنان بی پشتوانه از خود صادر نمودند و از تجزیه طلبان حمایت کردند، لازم است از مردم ایران عذرخواهی نمایند که البته از این جماعت چنین کاری بعید است.

4 . بار دیگر بر همگان روشن شد که ایران بزرگترن قدرت منطقه است و سعودی ها توان رقابت با ایران در این مساله را ندارند. قطعا از این پس فشارها برای برجام منطقه ای بیشتر خواهد شد تا نگذارند ایران این اقدامات را انجام دهد. اما در پاسخ باید گفت: این مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست ... عرض خود می بری و زحمت ما می داری.

 

ای کاش دولتمردان از این قدرت به نفع منافع ملی استفاده کنند؛ نه اینکه با اروپایی ها همراه شوند تا برجام منطقه ای را محقق سازند.


[ چهارشنبه 96/7/26 ] [ 4:19 عصر ] [ محمدحسین بلاغی ] [ نظر ]

یکی از اصول فکری بنیادین غربی، جدا ساختن دین از سیاست بود تا سیاست، در همان پدرسوختگی خلاصه شود.

اصلی که با ظهور انقلاب اسلامی، به شدت متزلزل شد و غرب تمام تلاشش را در طول این چهل سال انجام داد تا در عمل و مرحله اجرا، نظریه عینیت دین و سیاست به نتیجه نرسد تا سکولاریسم بی رونق نگردد؛ اگرچه به شواهد گوناگون از جمله بیداری اسلامی، غرب در این مساله موفق نبوده است.

بیداری اسلامی، شکست سکولاریزم است

مبنای دیگرش اصالت لذت بود که در واقع ضامن حفظ و بقای آزادی در مسائل دیگر محسوب می شد و جاذبه اصلی لیبرالیزم به شمار می رفت. در این مساله نیز که بخش دیگری از سکولاریزم بود دین و لذت را از هم جدا ساخت و در مقابل یکدیگر قرار داد و دین را کمرنگ نمود.

فروید همه مشکلات را به مساله جنسی مرتبط ساخت

شاید برایتان جالب باشد که در این مساله نیز انقلاب اسلامی این امکان را دارد تا غرب را به شدت به چالش بکشد. ابتدا باید توجه داشت که آنچه عملا در غرب به عنوان آزادی جنسی رواج دارد، به معنای بی نظمی در این مساله نمی باشد. به عنوان مثال امروز در غرب، تجاوز به عنف مجازات سنگینی دارد، همچنین فرهنگ عمومی غرب کسی را که در یک زمان با دونفر از جنس مخالف ارتباط دارد تقبیح می کند و به عبارت دیگر دوست پسر یا دوست دختر داشتن، در واقع نوعی تعاهد طرفینی محسوب می شود که وقتی شخص با یک فرد منعقد ساخت، نباید به آن خیانت نماید.

همانطور که در اقتصاد، قانونی برای اقتصاد مقاوتی طراحی شد تا بتوانیم از یوغ فشارهای بی منطق غربی بیرون آییم، با توجه به فشار جنسی موجود در جامعه که اموری مثل فضای مجازی بی در و پیکر و فاصله سن بلوغ تا سن ازدواج  از جمله عواملش می باشند، لازم است یک قانون جنسی مقاومتی نیز طراحی شود. قانون جنسی که در مقابل جاذبه جنسی ایجاد شده در غرب، توان مقاومت را در جوانان ما ایجاد می کند. خصوصا که شیعه امکان فقهی این مساله را نیز کاملا دارد و می تواند با توجه به بحث ازدواج موقت، قانون و فرهنگ این مساله را کاملا در جامعه ایجاد نماید.

نکته قابل توجه این است که غرب که تمام هستی و جذابیتش را در قالب مسائل جنسی ارائه کرده، در صورت طراحی و اجرای موفق چنین قانونی در جمهوری اسلامی، بیش از پیش در مقابل این شجره طیبه مقهور خواهد شد و از نظر فکری عقب ماندگی خود در برابر اسلام را احساس خواهد کرد.

حداقل فایده این طرح، نظم بخشیدن به وضع نابسامان بی بندوباری موجود در مسائل جنسی است که زیر پوست شهر در جریان است و می توان آنرا در قالبی قانونمند و شرعی گنجاند. گذشته از اینکه با این کار، بسیاری از مسافرت های خارجی ایرانیان نیز متوقف خواهد شد!!

البته شکی نیست که این مساله نیاز به طراحی دقیق کارشناسی دارد تا هرچه بیشتر مشکلات و مضراتش کمتر شود.

در آخر پیشنهاد می شود مستند بازگشت گومورا و انقلاب جنسی را به ترتیب خریداری و تماشا نمایید.


[ سه شنبه 96/7/25 ] [ 8:28 صبح ] [ محمدحسین بلاغی ] [ نظر ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
لینک دوستان
امکانات وب


بازدید امروز: 60
بازدید دیروز: 131
کل بازدیدها: 180279

Powered by WebGozar