سفارش تبلیغ
صبا ویژن

حضرت عشق جل جلاله
 

 

اگر یادتان باشد،‌ در اواخر دوره خاتمی، آمریکایی ها چند با به برخی نقاط مرزی ما موشک زدند و گفتند اشتباه شده است!!

به نظر شما چرا در دوره احمدی، این اشتباهات رخ نمی داد!

در دوره احمدی، غربی ها و خصوصا آمریکایی ها اولا که جرات یاوه گویی نداشتند و البته در صورت بروز هم، به آنها پاسخی درخور داده می شد.

احمدی هر مشکلی که داشت، به جای خودش مشکل بود و کار نداریم، اما انصافا شجاعت بالایی هم داشت.

اما دولت فعلیمان بیشتر به دولت ماست بندی می ماند!

کری که یاوه گویی می کند، فرمانده سپاه جوابش را می دهد، نه وزیر امور خارجه که هم مرتبه کری است!

تازه تلوزیون ما هم از ترس اینکه دولت محترم ناراحت شوند، سخنان فرمانده سپاه را به خوبی پوشش خبری نمی دهد!

نمی دانم. شاید یک برنامه است. اما تجربه نشان داده است که هر وقت با اقتدار و محکم جلو دشمن ایستادیم، دشمن عقب نشسته.

امیدوارم بعد از اینکه رابطه ما با اروپایی ها کمی برادرانه و خواهرانه شد،‌ دولت محترم این روند غیر عزتمندانه را در مقابل آمریکا ادامه ندهد. والا اصلا بعید نیست آمریکایی ها دوباره آن اشتباهات دوره خاتمی را تکرار کنند!

وقتی کری می گوید اگرایران توافقنامه را آتش بزند، گزینه نظامی روی میز است، اگر دولت شجاعی داشتیم توافقنامه را آتش می زد تا برای همگان روشن شود که یاوه گویی های کری، قیف و قپی بیش نیست.

احمدی شیره

 


[ شنبه 92/11/12 ] [ 10:53 عصر ] [ محمدحسین بلاغی ] [ نظر ]

عربى بیابانى و وحشى وارد مدینه شد و یکسره به مسجد آمد تا مگر از رسول خدا سیم و زرى بگیرد. هنگامى وارد شد که رسول اکرم در میان انبوه اصحاب و یاران خود بود. حاجت خویش را اظهار کرد و عطائى خواست. رسول اکرم چیزى به او داد، ولى او قانع نشد و آن را کم شمرد، بعلاوه سخن درشت و ناهموارى بر زبان آورد و نسبت به رسول خدا جسارت کرد. اصحاب و یاران سخت در خشم شدند و چیزى نمانده بود که آزارى به او برسانند، ولى رسول خدا مانع شد.

رسول اکرم بعداً اعرابى را با خود به خانه برد و مقدارى دیگر به او کمک کرد.

ضمنا اعرابى از نزدیک مشاهده کرد که وضع رسول اکرم به وضع رؤسا و حکامى که تاکنون دیده شباهت ندارد و زر و خواسته‏اى در آنجا جمع نشده.

اعرابى اظهار رضایت کرد و کلمه‏اى تشکرآمیز بر زبان راند. در این وقت رسول اکرم به او فرمود: «تو دیروز سخن درشت و ناهموارى بر زبان راندى که موجب خشم اصحاب و یاران من شد. من مى‏ترسم از ناحیه آنها به تو گزندى برسد. ولى اکنون در حضور من این جمله تشکرآمیز را گفتى. آیا ممکن است همین جمله را در حضور جمعیت بگویى تا خشم و ناراحتى که آنان نسبت به تو دارند از بین برود؟» اعرابى گفت: «مانعى ندارد.»

روز دیگر اعرابى به مسجد آمد، درحالى که همه جمع بودند. رسول اکرم رو به جمعیت کرد و فرمود: «این مرد اظهار مى‏دارد که از ما راضى شده، آیا چنین است؟» اعرابى گفت: «چنین است» و همان جمله تشکرآمیز که در خلوت گفته بود تکرار کرد. اصحاب و یاران رسول خدا خندیدند.

در این هنگام رسول خدا رو به جمعیت کرد و فرمود: «مثل من و این گونه افراد، مثل همان مردى است که شترش رمیده بود و فرار مى‏کرد، مردم به خیال اینکه به صاحب شتر کمک بدهند فریاد کردند و به دنبال شتر دویدند. آن شتر بیشتر رم کرد و فرارى‏تر شد. صاحب شتر مردم را بانگ زد و گفت خواهش مى‏کنم کسى به شتر من کارى نداشته باشد، من خودم بهتر مى‏دانم که از چه راه شتر خویش را رام کنم.

«همینکه مردم را از تعقیب باز داشت، رفت و یک مشت علف برداشت و آرام آرام از جلو شتر بیرون آمد. بدون آنکه نعره‏اى بزند و فریادى بکشد و بدود، تدریجا درحالى که علف را نشان مى‏داد جلو آمد. بعد با کمال سهولت مهار شتر خویش را در دست گرفت و روان شد.

«اگر دیروز من شما را آزاد گذاشته بودم حتما این اعرابى بدبخت به دست شما کشته شده بود- و در چه حال بدى کشته شده بود، در حال کفر و بت پرستى- ولى مانع دخالت شما شدم و خودم با نرمى و ملایمت او را رام کردم.»

مجموعه‏آثاراستادشهیدمطهرى    ج‏18    209     اعرابى و رسول اکرم ..... ص : 209

 

 


[ چهارشنبه 92/11/9 ] [ 12:3 عصر ] [ محمدحسین بلاغی ] [ نظر ]


به گزارش جهان، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از توانمندی‌های دانشگاه امام حسین(ع) در گفت‌وگو با تسنیم، در واکنش به ادعاهای اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر احتمال استفاده از گزینه‌های نظامی علیه ایران، گفت: آقای کری؛ این را بدانید نبرد مستقیم با آمریکا قوی‌ترین رؤیای مردان مؤمن و انقلابی در سراسر جهان است.
وی افزود: تهدیدات آمریکا برای اسلام انقلابی بهترین فرصت است. پیشوایان اسلام، سال‌هاست ما را برای یک نبرد بزرگ و سرنوشت‌ساز آماده کرده‌اند.
فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: بعید می‌دانم مردان عاقل دولت آمریکا اجازه دهند این کشور که در یک سوی این نبرد سرنوشت‌ساز قرار دارد، گزین? مضحک نظامی را از روی میز به صحنه عمل بکشاند.
  
سرلشکر جعفری خطاب به وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: آقای کری؛ ما می‌دانیم شما بدهکارترین کشور جهان هستید و همه می‌دانند ناتوانی شما در حل مسائل و مشکلات اقتصادی‌تان، دولت آمریکا را چند هفته به تعطیلی کشاند.
  
وی تأکید کرد: خورشید تمدن امپریالیستی آمریکا به مغرب خود نزدیک شده است و مسئولان این کشور بیش از این، با تکرار راهبردهای شکست خورده مانند استفاده از قدرت نظامی، فروپاشی تمدن خود را شتاب ندهند.
  
فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به وزیر امور خارجه آمریکا، گفت: آقای کری؛ آمریکا و قدرت‌های نظامی او در مقابل چشم مردم مجاهد و باایمان ما بسیار کوچک و حقیر هستند. اگر شما تخصص و فهم مسائل نظامی یا امنیتی را ندارید از کارشناسان مجرب خود بپرسید که آیا واقعاً آمریکا توان و طاقت تحمل تبعات خانمان برانداز عمل کردن این گزینه علیه ایران را دارد؟
  
سرلشکر جعفری تصریح کرد: براساس اطلاعاتی که به ما می‌رسد، هم کارشناسان سیاسی و هم صاحب‌نظران امنیتی آمریکایی گزین? نظامی را برای ایران تنها مناسب روی میز ماندن می‌دانند، اما استفاده از آن را در عمل به‌صلاح امنیت ملی آمریکا نمی‌دانند و هشدارهای خود را در این رابطه به مسئولان آمریکا بارها داده‌اند.
  
فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: بدانید ایران و ایرانی از تهدید خارجی نمی‌ترسد و به‌عکس عامل انسجام جامع? مؤمن و غیرتمند ایران و متحدان انقلابی‌اش در سراسر جهان است و حوادث تاریخی پس از انقلاب اسلامی نیز گواه این مدعاست.
  
سرلشکر جعفری تأکید کرد: بنابراین به دولت‌مردان آمریکا توصیه می‌کنم، اعتبار کلامشان را متناسب با توانمندی‌های خود و طرف مقابلتان خرج کنند و بیش از این خود را مضحک? جامع? غیور و انقلابی ایران اسلامی قرار ندهند.
  
وی در پایان خطاب به وزیر خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: آیا می‌دانید چند هزار مسلمان انقلابی که دل در گروی انقلاب اسلامی دارند و به حقانیت آن ایمان آورده‌اند، در سراسر جهان در انتظارند تا شما این گزینه را از روی میز به صحن? عمل بیاورید. اگر نمی‌دانید کمی بیندیشید و یا تحقیق کنید و یا لااقل تا زمانی که قرار است منتظر حکمِ عقل عاقلان خود بنشینید، از به‌کارگیری این عبارت مضحک و بی‌پشوان? خرد و اندیشه‌ورزی پرهیز کنید.

راستی در این میان، نکته ای برای من تعجب آور است که چرا صدا و سیما، این خبر را پوشش کاملی ندادند و تنها به مختصر اشاره ای بسنده کردند. شما می دانید چرا ؟!


[ یکشنبه 92/11/6 ] [ 11:35 صبح ] [ محمدحسین بلاغی ] [ نظر ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
لینک دوستان
امکانات وب


بازدید امروز: 52
بازدید دیروز: 131
کل بازدیدها: 180271

Powered by WebGozar